ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7563256
*
nr 756 3256
Spegel
förgylld, rokokostil, höjd: 100
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 april 2012
kl 17:05:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/4 10:14:48
1
700 kr
30/4 14:47:47
2
900 kr
30/4 15:30:06
1
800 kr
30/4 15:32:51
1
1.200 kr
30/4 15:43:22
2
1.000 kr
30/4 15:46:11
2
1.300 kr
30/4 15:58:03
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 756 3256
Spegel
förgylld, rokokostil, höjd: 100
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/4 10:14:48 | 1 | 700 kr |
30/4 14:47:47 | 2 | 900 kr |
30/4 15:30:06 | 1 | 800 kr |
30/4 15:32:51 | 1 | 1.200 kr |
30/4 15:43:22 | 2 | 1.000 kr |
30/4 15:46:11 | 2 | 1.300 kr |
30/4 15:58:03 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.